Terug naar alle blogs

Hoeveel korting krijg je op een banenzwemmen abonnement? Kortingspercentages per provincie vergeleken [2026]

Bob van SoestBob van Soest
Banenzwemmen
✓ Bijgewerkt: 27 juli 2026
11 min lezen
Bob van Soest
Bob van Soest
Auteur
✓
Bijgewerkt
27 jul 2026
11 min lezen

Hoeveel korting krijg je op een banenzwemmen abonnement? Kortingspercentages per provincie vergeleken [2026]

Vergelijk Banenzwembaden

Vergelijk 341+ banenzwembaden op prijs per entree en faciliteiten.

Vergelijk Banenzwembaden

 

Hoe we deze data verzamelen en berekenen

De cijfers in dit artikel komen uit onze eigen database met banenzwemtarieven die we periodiek controleren op zwembadwebsites. Voor deze analyse hebben we gekeken naar 300 banenzwemaanbieders in onze database die zowel een losse ticketprijs als een abonnementsprijs per beurt hebben. Uit deze twee bedragen berekenen we het kortingspercentage: hoeveel procent goedkoper is een beurt via een abonnement ten opzichte van een los ticket.

Ter referentie: in onze database staat de mediane losse ticketprijs op €6.40 en de mediane abonnementsprijs per beurt op €5.45. Een mediaan abonnement kost in onze database €63.00 totaal, meestal voor 12 beurten. Vergelijk zelf de actuele tarieven op onze banenzwemmen vergelijkingspagina.

Let op: er zijn meer aanbieders in Nederland dan de 300 die wij in onze database met kortingsdata hebben. We verzamelen continu nieuwe tarieven.

Mis je een banenzwemaanbieder? Staat jouw zwembad er niet bij, maar heeft deze wel de tarieven op de website staan? Laat het ons weten via het contactformulier en we voegen de aanbieder toe aan onze vergelijking.

Affiliate Image

Waarom een abonnement bijna altijd voordeliger is

Een los ticket voor banenzwemmen kost in onze database tussen de €3.00 en €9.99. Met een meerbadenkaart of abonnement betaal je per beurt tussen de €2.75 en €12.18. Dat scheelt al snel 15 tot 20 procent per beurt. Voor wie regelmatig baantjes trekt, telt dat op.

De goedkoopste losse ticket in onze data is bij Zwembad Blokzijl in Overijssel: €3.00 De duurste is bij Feel Fit Center Woensdrecht in Noord-Brabant: €9.99 Voor een abonnement per beurt is Zwembad Blokzijl ook het voordeligst met €2.75 per keer. Bovenaan staat Zwembad Binnenzee met €12.18 per beurt.

Het omslagpunt: wanneer is een abonnement interessant?

Met een mediaan los ticket van €6.40 en een mediaan abonnementstarief van €5.45 per beurt, ligt het omslagpunt meestal rond de 5 tot 7 beurten per maand. Ga je minder vaak? Dan is een strippenkaart met een klein aantal beurten vaak handiger. Ga je vaker? Dan loont een abonnement met veel beurten juist meer. Op onze banenzwemmen vergelijkingspagina zie je per zwembad wat de voordeligste keuze is.

Banenzwemmen abonnement korting per provincie

De 10 hoogste kortingspercentages in Nederland

In onze database van 311 banenzwemaanbieders met kortingsdata vonden we deze uitschieters. Dit zijn de zwembaden waar je per beurt het meeste bespaart met een abonnement:

📱 ← scroll naar rechts voor alle kolommen →
ZwembadLos ticketAbonnement per beurtKortingProvincie
Zwembad Op den Heuvel€6.50€3.7542.3%Noord-Brabant
Zwembad de Blauwe Golf€8.50€5.4535.9%Friesland
Zwembad De Eenhoorn€5.50€3.7531.8%Zeeland
Subtropisch zwembad Swimfun€7.50€5.2530.0%Friesland
Sportcentrum Kardinge€7.75€5.4529.7%Groningen
Zwembad 't Kikkerfort€7.85€5.5629.2%Utrecht
Zwembad De Broene 'eugte€6.00€4.4525.8%Overijssel
Zwembad Aqualaren€6.70€4.9725.8%Onbekend
Zwemparadijs De Bonte Wever€6.00€4.4625.7%Drenthe
Geusseltbad Maastricht€6.35€4.7525.2%Limburg

De absolute koploper is Zwembad Op den Heuvel in Noord-Brabant met maar liefst 42.3% korting: een los ticket kost daar €6.50, maar met een abonnement betaal je slechts €3.75 per beurt. Dat scheelt €27.50 op een 10-badenkaart. Ook Zwembad de Blauwe Golf in Friesland (35,9%) en Zwembad De Eenhoorn in Zeeland (31,8%) geven uitzonderlijk hoge kortingen.

Let op: deze percentages zeggen iets over de korting ten opzichte van het eigen losse ticket van dat zwembad. Een zwembad met een duur los ticket maar een grote korting kan alsnog duurder zijn dan een zwembad met een laag los ticket en een kleine korting. Kijk dus altijd naar het absolute bedrag dat je per beurt betaalt.

Kortingspercentages per provincie: waar bespaar je het meest?

Niet in elke provincie geven zwembaden evenveel korting op een abonnement. In onze database zien we duidelijke verschillen:

📱 ← scroll naar rechts voor alle kolommen →
ProvincieGemiddelde kortingHoogste kortingAantal aanbieders
Zeeland18.4%31.8%6
Limburg16.1%25.2%8
Friesland16.0%35.9%14
Utrecht15.8%29.2%16
Noord-Brabant15.6%42.3%32
Flevoland15.5%19.8%7
Drenthe15.5%25.7%10
Onbekend15.3%25.8%31
Gelderland15.2%22.6%38
Zuid-Holland15.2%16.9%66
Noord-Holland14.3%20.0%30
Groningen13.0%29.7%15
Overijssel12.5%25.8%27

Zeeland voert de lijst aan met een gemiddelde korting van 18,4% over 6 aanbieders in onze database. Overijssel staat onderaan met gemiddeld 12,5% korting over 27 aanbieders. In Overijssel vind je wel Zwembad De Broene 'eugte met 25,8% korting, maar ook veel baden met een kleine korting zoals Zwembad de Vlaskoel (6,0%) en Zwembad De Waterwyck (5,4%).

De provincies met de meeste aanbieders in onze data zijn Zuid-Holland (66), Noord-Brabant (49) en Gelderland (45). In deze provincies heb je dus de meeste keuze als je een voordelig abonnement zoekt.

Wat voor abonnementen zijn er?

In onze database zien we dat de meerbadenkaart veruit het populairst is: 311 van de 311 aanbieders gebruiken deze vorm. Meestal gaat het om een 12-badenkaart, al zijn er ook 10-badenkaarten en 50-badenkaarten. Een 12-badenkaart is ideaal voor wie één keer per week gaat zwemmen: je hebt dan precies 12 beurten per kwartaal.

Een volledig abonnement kost in onze database tussen de €20.00 en €248.50, met een mediaan van €63.00. Het voordeligste volledige abonnement in onze data is een 10-badenkaart bij Zwembad De Wetterstins voor €20.00 (€4.62 per beurt). Het duurste is een 50-badenkaart bij Zwembad Aqualaren voor €248.50 (€4.97 per beurt).

Maandabonnement of strippenkaart?

Een maandabonnement is vooral interessant als je meerdere keren per week gaat. Met de mediaanprijs van €5.45 per beurt via een abonnement en €6.40 voor een los ticket, bespaar je met 2 bezoeken per week al snel €7.60 per maand. Informeer bij de receptie van jouw zwembad wat de beste optie is voor jouw zwemroutine.

Zwembaden met de laagste korting: waarom is het verschil zo klein?

Aan de andere kant van het spectrum staan zwembaden die amper korting geven op een abonnement:

📱 ← scroll naar rechts voor alle kolommen →
ZwembadLos ticketAbonnement per beurtKorting
Zwembad Son€8.50€8.430.8%
Sportcentrum Die Heygrave€5.10€4.943.1%
Zwembad Dol-fijn in Nieuwekerk€6.60€6.353.8%
Zwembad De Neul€4.95€4.754.0%
Zwembad De Molen Hey€4.95€4.754.0%

Zwembad Son geeft slechts 0,8% korting: een los ticket kost €8,50 en een abonnementsbeurt €8,43. Het scheelt maar 7 cent per keer. Ook Sportcentrum Die Heygrave (3,1%) en Zwembad Dol-fijn in Nieuwerkerk (3,8%) geven minimale kortingen. Bij deze baden kun je net zo goed losse tickets kopen, tenzij je het gemak van een abonnement prettig vindt.

Waarom geven sommige zwembaden weinig korting?

Dit kan verschillende redenen hebben. Sommige zwembaden hebben al een relatief laag los ticket, waardoor er minder ruimte is voor extra korting. Andere baden, vooral in dunbevolkte gebieden, hebben weinig concurrentie en daardoor minder prikkel om abonnementen aantrekkelijk te prijzen. Ook gemeentelijke zwembaden met subsidies kunnen andere prijsstructuren hanteren dan commerciële baden.

Is een abonnement altijd de beste keuze?

Voor de meeste regelmatige banenzwemmers wel. Met een gemiddelde korting van 13.5% in onze database (berekend over alle 311 aanbieders met kortingsdata) is een abonnement bijna altijd voordeliger dan losse tickets. Maar er zijn uitzonderingen:

Wanneer losse tickets beter zijn

Ga je minder dan 4 keer per maand? Dan wegen de kosten van een abonnement (mediaan €63.00 in onze data) niet altijd op tegen de besparing. Zeker als je ook wel eens buiten gaat zwemmen of op vakantie bent in de zomer. Een strippenkaart met een klein aantal beurten of gewoon losse tickets kunnen dan voordeliger zijn.

Wanneer een abonnement juist slim is

Ga je twee keer per week of vaker? Dan bespaar je met de mediane korting van 16.6% al snel tientallen euro's per maand. Ook handig: met een abonnement hoef je niet steeds losse tickets te kopen en heb je een stok achter de deur om daadwerkelijk te gaan. Op onze banenzwemmen vergelijkingspagina zie je per zwembad wat de beste keuze is.

Bespaartips voor banenzwemmers

Op basis van onze data hebben we een paar praktische tips voor wie wil besparen op banenzwemmen:

Vergelijk abonnementen in jouw regio

In onze database zien we dat de kortingspercentages sterk verschillen per provincie en zelfs per stad. In Zuid-Holland (gemiddeld 15,2% korting) vind je andere deals dan in Overijssel (12,5%). Gebruik de banenzwemmen vergelijkingspagina en filter op jouw provincie of stad.

Let op de looptijd

Een 50-badenkaart zoals bij Zwembad Aqualaren (€248.50) lijkt duur, maar per beurt betaal je maar €4.97. Check wel of de looptijd past bij hoe vaak jij gaat. Een kaart die na 3 maanden verloopt, heeft geen zin als je maar 1 keer per week gaat.

Check of jouw sportschool zwemmen aanbiedt

Sommige sportscholen met een zwembad bieden banenzwemmen aan als onderdeel van het lidmaatschap. Dit kan voordeliger zijn dan een apart zwembadabonnement, zeker als je ook andere sportfaciliteiten gebruikt.

Seniorenkorting

Veel zwembaden bieden speciale tarieven voor senioren, vaak met extra korting bovenop het reguliere abonnementstarief. Informeer bij de receptie van jouw zwembad of er een seniorentarief is.

Swimmigo: volg de zwemvoortgang van je kind

Veelgestelde vragen over banenzwemmen abonnementen

Veelgestelde vragen

De kosten verschillen sterk per aanbieder en regio. Een losse zwemles kost gemiddeld tussen de €6 en €12. Meerbadenkaarten zijn voordeliger bij regelmatig bezoek.

Een zwempas of los ticket, goede zwemkleding, een zwembril en eventueel een badmuts. Een kickboard kan handig zijn voor het oefenen van beenslagen.

Op Zwembadvergelijker vind je uitgebreide artikelen, tariefvergelijkingen en actuele informatie over zwembaden en zwemscholen in heel Nederland.

Zwembadvergelijker helpt je kosteloos met het vinden van de beste zwemschool, het goedkoopste zwembad en de meest actuele tarieven bij jou in de buurt.

Stappenplan

Leer stap voor stap hoe je hoeveel korting krijg je op een banenzwemmen abonnement aanpakt. Praktische uitleg met concrete stappen.

1Check het zwemschema▾
2Neem de juiste uitrusting mee▾
3Houd rekening met baannetiquette▾
Wat heb je nodig: Zwembril • Badmuts • Kickboard • Waterfles
Over de auteur
Foto van Bob van Soest
Bob van Soest
Exploitatie adviseur

Ervaringsdeskundige op het gebied van exploiteren van zwem- en sportaccommodaties.

Beoordelingen: Banenzwemmen Abonnement Korting Besparen Per Provincie 2026
✍️Laat een reactie achter

Deel je gedachten over: Banenzwemmen Abonnement Korting Besparen Per Provincie 2026

Swimmigo app icoon

Geen idee hoe ver je kind is met zwemles?

Luna tipt: volg visueel de voortgang · 7 niveaus · 86+ oefeningen

Level 1 · Red68%
Op weg naar zwemdiploma Bronze

Gratis · 4.8 sterren · AVG-proof